Perfect site design principles
طراحی سایت, مقالات عمومی

اصول طراحی سایت بی نقص

اصول طراحی سایت بی نقص و موثر توسط کاربران وب سایت و نه صاحبان وب سایت داوری می شود. عوامل زیادی وجود دارد که بر قابلیت استفاده وب سایت تأثیر می گذارد ، و این فقط مربوط به فرم نیست بلکه عملکردی نیز دارد (استفاده از آن چقدر آسان است). اصول طراحی مؤثر وب سایتهای مشاغل مناسب که به خوبی طراحی نشده اند ، تمایل به عملکرد ضعیفی دارند و معیارهای بهینه Google Analytics را ندارند (به عنوان مثال نرخ پرش بالا ، زمان کم در سایت ، صفحات کم در هر بازدید و تبدیل کم). بنابراین چه چیزی باعث طراحی وب خوب می شود؟ در زیر 10 اصل برتر طراحی سایت را بررسی خواهیم کرد که وب سایت شما را از نظر زیبایی شناختی ، کاربردی ، جذاب و کارآمد وب سایت شما را خوشحال می کند.

 

اصول طراحی سایت بی نقص

 

1- هدف

در اصول طراحی سایت بی نقص و خوب همیشه موضوع و هدف باید متناسب با نیاز کاربر است. آیا بازدید کنندگان وب سایت شما به دنبال اطلاعات ، سرگرمی ، نوعی تعامل هستند یا با تجارت شما ارتباط برقرار می کنند؟ هر صفحه از وب سایت شما باید هدف مشخصی داشته باشد و نیاز خاصی را برای کاربران وب سایت شما به بهترین وجه ممکن برآورده سازد.

 

2- ارتباطات

افراد در وب سایت ها تمایل دارند اطلاعات را سریع کشف کنند ، بنابراین مهم است که به طور واضح ارتباط برقرار کنید ، و اطلاعات خود را به آسانی بخوانید و هضم کنید. برخی از تاکتیک های مؤثر در طراحی وب شما عبارتند از: سازماندهی اطلاعات با استفاده از عناوین و زیر عناوین .

 

3- صفحات

به طور کلی ، فونت های Sans Serif مانند Arial و Verdana به راحتی بصورت آنلاین قابل خواندن هستند (قلم های Sans Serif قلم هایی به ظاهر امروزی هستند که فاقد تزئینی هستند). اندازه فونت ایده آل برای خواندن به راحتی آنلاین 16 پیکسل است و حداکثر 3 صفحه اصلی را در حداکثر اندازه 3 نقطه می چسبانید تا طراحی شما ساده تر شود.

 

4- نقش رنگها در اصول طراحی سایت بی نقص

یک پالت رنگی که به خوبی طراحی شده باشد می تواند مسیری طولانی را برای بهبود تجربه کاربر طی کند. رنگهای مکمل باعث ایجاد تعادل و هماهنگی می شوند. استفاده از رنگ های متضاد برای متن و پس زمینه باعث می شود خواندن روی چشم آسان شود. رنگهای پر جنب و جوش احساساتی را ایجاد می کنند و باید از آن استفاده کرد (به عنوان مثال برای دکمه ها و تماس به اقدامات).

نکته آخر: فضای سفید ،فضای منفی در ارائه ظاهری مدرن و بدون حاشیه به وب سایت شما بسیار مؤثر است.

 

5- تصاویر

یک تصویر می تواند هزار کلمه صحبت کند ، و انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما می تواند به موقعیت یابی برند و ارتباط با مخاطبان هدف شما کمک کند. اگر عکس های حرفه ای با کیفیت بالا به صورت دستی ندارید ، برای بلند کردن ظاهر وب سایت خود ، برای عکس ها با کیفیت وقت و ایده در نظر بگیرید. همچنین استفاده از اینفوگرافی ، فیلم و گرافیک را در نظر بگیرید زیرا این موارد می توانند در برقراری ارتباط حتی بهتر از متن های نوشتاری بسیار مؤثر باشند.

تصاویر شما باید با کیفیت بالا و مناسب به نظر برسند – از عکس ها و گرافیک های شفاف و رنگی با اندازه و وضوح مناسب استفاده کنید. تصاویر بد می تواند یک طراحی عالی را خراب کند.

هر عنصر طراحی باید هویت یک برند را منعکس و ارتباط برقرار کند. عکس ها ، تصاویر و سایر گرافیک ها متن را تراز می کنند و صفحه وب را تجزیه می کنند و باعث می شود اصول طراحی سایت بی نقص در سایت عملی شود.

 

6- پیمایش

پیمایش در مورد چگونگی اقدام افراد و اقدام به حرکت در وب سایت شما آسان است. برخی از تاکتیک های Navigation موثر شامل سلسله مراتب صفحه منطقی ، استفاده از bread crumbs ، طراحی دکمه های قابل کلیک و پیروی از «قانون سه کلیک» است که بدان معنی است که کاربران می توانند اطلاعات خود را در طی سه کلیک پیدا کنند.

 

7- طرح بندی مبتنی بر شبکه

قرار دادن محتوا به طور تصادفی در صفحه وب شما می تواند به ظاهر ناموزونی منجر شود که کثیف است. طرح بندی های مبتنی بر شبکه ، محتوا را به بخش ها ، ستون ها و جعبه هایی تنظیم می کنند که به سمت یکدیگر صف می شوند و احساس متعادل می شوند ، که منجر به طراحی بهتر وب سایت می شود.

 

8- طراحی الگوی “F”

مطالعات ردیابی چشم مشخص کرده است که افراد صفحه نمایش رایانه را با الگوی “F” اسکن می کنند. اکثر آنچه مردم می بینند در بالا و چپ صفحه و سمت راست صفحه نمایش به ندرت دیده می شود. به جای تلاش برای مجبور کردن جریان بصری بیننده ، وب سایت های طراحی شده به طور موثر با رفتار طبیعی یک خواننده کار خواهند کرد و اطلاعات را به ترتیب اهمیت (از چپ به راست و از بالا به پایین) نمایش می دهند.

الگوی F بیان می کند که بازدید کنندگان ابتدا صفحه را در یک جهت افقی می خوانند ، بیشتر در امتداد قسمت بالای قسمت محتوا ، سپس به پایین صفحه می روند و یک خط افقی دوم را می خوانند. سرانجام ، بازدید کنندگان سمت چپ محتوا را در یک حرکت عمودی اسکن می کنند.

 

9- زمان بارگیری

همه از وب سایتی متنفر هستند که بارگیری در زمان طولانی انجام شود. نکاتی که برای بارگذاری صفحه موثرتر است و باعث می شود  موفقیت طراحی سایت شما تضمینی شود شامل بهینه سازی اندازه تصویر (اندازه و مقیاس) ، ترکیب کد در یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript (با این کار درخواست HTTP را کاهش می دهد) و به حداقل رساندن HTML ، CSS ، JavaScript (فشرده شده برای افزایش زمان بارگذاری آنها).

 

10- ریسپانسیو کردن سایت

اکنون دسترسی به وب سایت ها از چندین دستگاه با اندازه های مختلف صفحه امری عادی است ، بنابراین مهم است که وب سایت شما ریسپانسیو شده باشد. اگر وب سایت شما ریسپانسیو نیست ، می توانید آن را با یک طرح پاسخگو بازسازی کنید (این بدان معنی است که وب سایت شما با عرض صفحه های مختلف تنظیم می شود) یا می توانید یک سایت اختصاصی تلفن همراه (یک وب سایت جداگانه که به طور خاص برای کاربران موبایل بهینه شده است) بسازید. طراحی وب سایت موبایل دوستانه ایجاد یک وب سایت زیبا و کاربردی به سادگی با در نظر گرفتن این عناصر طراحی بسیار آسان است. آیا طراحی وب سایت دارید که نیاز به بررسی یا بهینه سازی دارد؟ یا شاید ، شما در حال برنامه ریزی یک وب سایت هستید و به دنبال این هستید که طراحی را از زمین بلند کنید. در هر صورت ، این اصول طراحی وب موثر می تواند به وب سایت شما کمک کند تا بازدید کنندگان جذاب تر ، مفید و به یاد ماندنی باشد.

 

 

نتیجه :

استفاده از تصاویر زیبا و بزرگ ، به رعایت اصول طراحی سایت بی نقص طراحی وب خوب کمک می کند. اگر تصاویر شما جالب تر باشد ، وب سایت شما جذاب تر خواهد بود. چشم انسان قبل از درک قسمت های فردی خود ، اشیاء را در کل خود می بیند.

بیشتر اطلاعات اولیه ای که در وب سایت ها مصرف می کنیم بصری است و به عنوان اولین تصور ، مهم است که از تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود تا تصویری از حرفه ای و اعتبار در ذهن بازدید کنندگان ایجاد شود. اصولی که کار شما را شکل می دهد چیست؟ در نظرات به ما بگویید چه اصول و نکاتی روند و طراحی سایت بی نقص شما را راهنمایی می کند و به شما در طراحی بهتر کمک می کند.

 

مقالات مرتبط :

کسب رتبه یک طراحی سایت در گوگل

هزینه مدیریت سایت

طراحی سایت با امنیت بالا 

شما ممکن است این مطالب را نیز دوست داشته باشید

کامنت بذار

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.