طراحی سایت, مقالات بلاگ

اصول طراحی سایت حرفه ای

اصول طراحی سایت حرفه ای

 

اصول طراحی سایت حرفه ای همان چیزی می باشد که موفقیت هر وب سایت کاملاً به آن بستگی دارد. این که آیا طراحان در هنگام توسعه آن نهایت دقت را به خرج داده اند یا نه. سایت شما با طراحی زیبا که شامل قابلیت استفاده و سودمندی است ، موفقیت را تعیین می کند و نه طراحی بصری.

 

از آنجا که سایت شما چهره تجارت شما است و بیشتر مشتریان بالقوه قبل از مراجعه به فروشگاه شما از سایت شما بازدید می کنند ، طراحی وب سایت شما با احتیاط امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. عدم وجود از هر جنبه می تواند به تخریب وجهه برند شما منجر شود.

 

طراحی وب سایت به معنای اینکه چگونه به نظر می رسد و احساس می شود نیست ، بلکه به نحوه ی عملکرد آن است.

حتی یک وب سایت ممکن است ساده به نظر  برسد ولی دارای قابلیت های استثنایی است و از ساختار خوبی برخوردار است و معمولاً در Google عملکرد شگفت آوری از خود نشان می دهد. بازدید کاربران از چنین وب سایت هایی نیز نسبت به افرادی که تجربه کاربر ضعیفی دارند ، بالاتر است. عملکرد کاملاً به اثربخشی وب سایت بستگی دارد.

 

بنابراین ، چگونه یک وب سایت خوب طراحی کنیم؟

طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلف تخصص دارند. تلاش جمعی آنها باید هنگام اتخاذ یک تصمیم حساس انجام شود.

در اینجا در این مقاله ، ۸ اصل اساسی در طراحی وب سایت خوب را بیان خواهیم کرد که باید هنگام تدوین وب سایت مورد تامل قرار گیرد. این اصول طراحی به طور قطع به طراحان وب کمک می کند تا طراحی های هیجان انگیز قابلیت استفاده از یک وب سایت را توسعه دهند.

 

 

اصول طراحی سایت حرفه ای

اصول اولیه طراحی وب سایت حرفه ای

 

در اینجا ۸ نکته در لیستی از اصول طراحی خوب وجود دارد که وب سایت شما را زیبایی ، کاربرپسند ، کارآمد و جذاب می کند:

 

    ۱. ساده باشد

وب سایتی که بیش از حد از طراحی استفاده کند ممکن است کار نکند. قرار دادن بیش از حد بسیاری از عناصر در صفحه ممکن است منجر به منحرف شدن بازدید کنندگان از هدف اصلی وب سایت شما شود. سادگی همیشه در یک طراحی صفحه وب مؤثر کار می کند.

طراحی تمیز و تازه وب سایت شما نه تنها وب سایت را جذاب می کند بلکه به کاربر کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر یکپارچه حرکت کند. بارگیری یک وب سایت با ویژگی های طراحی که به هدف شما کمک نمی کند ممکن است ناامید کننده باشد. طراحی خود را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بازدید کنندگان بتوانند آن را آسان و راحت حس کنند و بتوانند راه های خود را به راحتی پیدا کنند.

 

 

     ۲. ثبات و استحکام

قوام به معنای ثبات و استحکام در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد. توجه خود را به عناصر طراحی در هر یک از صفحات توجه کنید. می توان فهمید که فونت ها ، اندازه ها ، عنوان ها ، زیر عنوان ها و سبک های دکمه شما باید در کل وب سایت یکسان باشد.

همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید. قلم ها و رنگ های مناسب را برای متن ها ، دکمه ها و غیره نهایی کنید و در طول توسعه به آنها بچسبانید. CSS (برگه های سبک آبشار) برای حفظ اطلاعات کامل در مورد سبک ها و عناصر طراحی مفید خواهد بود.

 

 

     ۳. تایپوگرافی و خوانایی

مهم نیست که متن شما چقدر خوب است اما همچنان وب سایت را مجهز می کند، زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجا که خزنده های موتور جستجو بسیار با این داده ها آشنا هستند ، به بخش لاینفک فعالیت های سئو تبدیل می شود. شما باید همراه با استفاده دقیق از کلمات کلیدی ، توضیحات متا و سایر عناصر حساس به سئو ، محتوا یا تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان جذاب و خوانا نگه دارید. این از اصول اولیه و اساسی در طراحی سایت حرفه ای می باشد.

 

استفاده از فونت هایی را که خواندن مطالب با آنها ساده تر است ، در نظر بگیرید. از قلمهای مدرن sans-serif مانند Arial ، Helvetica و غیره می توان برای متن های بدنه استفاده کرد. برای هر عنصر طراحی از قبیل عناوین ، متن های بدنه ، دکمه ها و غیره ، ترکیب های مناسبی را برای شکل های مختلف ایجاد کنید.

 

 

۴. سازگاری با موبایل یا همان ریسپانسیو بودن سایت

با توجه به استفاده روز افزون از تلفن های هوشمند و تبلت ها ، طراحی سایت ریسپانسیو باید برای صفحه های مختلف موثر باشد. اگر طراحی وب سایت شما از تمام اندازه های صفحه پشتیبانی نمی کند ، این احتمال وجود دارد که شما نبرد را با رقبای خود از دست می دهید. قانون اساسی در اصول طراحی سایت حرفه ای همین مورد است که متاسفانه در بیشتر سایت ها به دلیل نداشتن دانش کافی دیده می شود.

 

 

۵. پالت رنگ و تصاویر در اصول طراحی سایت حرفه ای

ترکیب رنگی مناسب، کاربران را به خود جلب می کند در حالی که یک ترکیب ضعیف می تواند منجر به حواس پرتی شود.

این امر شما را به انتخاب یک پالت رنگی مناسب برای وب سایت خود الزامی می کند که می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند ، بنابراین تأثیر خوبی بر بازدید کنندگان خواهد گذاشت.

به یاد داشته باشید از فضای سفید استفاده کنید زیرا آنها مانع از آشفتگی وب سایت شما می شوند. همچنین ،از استفاده بیش از حد رنگ ها خودداری کنید. در مورد تصاویر نیز همین مورد است. از چندین تصویر پر جنب و جوش استفاده نکنید

 

 

۶. بارگیری آسان

هیچ کس از وب سایت که زمان بارگیری زیادی را می برد دوست ندارد. بنابراین با بهینه سازی اندازه تصویر ، ترکیب کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript از آن مراقبت کنید زیرا باعث کاهش درخواست HTTP می شود. همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری ، HTML ، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

 

 

۷. پیمایش آسان

بازدید کنندگان زمان بیشتری در وب سایتهایی که دارای پیمایش آسان هستند می گذرانند. برای پیمایش کارآمد ، ممکن است در نظر بگیرید سلسله مراتب صفحه منطقی ، استفاده از اسکرام نان و طراحی دکمه های قابل کلیک را ایجاد کنید. شما باید “قانون سه کلیک” را دنبال کنید تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات موردنیاز را در سه کلیک دریافت کنند.

 

۸. ارتباطات

هدف نهایی بازدید کنندگان این است که اطلاعات را بدست آورند ، و اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر بازدید کنندگان شما باشد ، احتمالاً آنها زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند. ترفندهایی که ممکن است برای برقراری ارتباط بی دردسر با بازدید کنندگان کار کند – سازماندهی اطلاعات با استفاده مناسب از عناوین و زیر عناوین ، برش وافل و استفاده از نقاط گلوله است تا جملات طولانی و پر دردسر.

 

کلام آخر:

با رعایت اصول فوق الذکر و استاندارهای طراحی وب سایت خوب ، می توانید به راحتی وب سایت کاربردی ایجاد کنید. بدون این پایگاه ، مسیری طولانی و دشوار خواهد بود. فقط با یک طراحی تمیز و کاربرپسند ، می توانید فکر کنید که موفق خواهید شد.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *