طراحی سایت

بهینه سازی فوتر در طراحی سایت

بهینه سازی فوتر در طراحی سایت

 

۸ راه بهینه سازی فوتر در طراحی سایت

برای بسیاری از وب سایتها ، فوتر سایت  (footer) معمولاً یکی از بخشهایی است که در طراحی سایت نادیده گرفته می شود. با این حال ، این بخش به همراه هدر و منوهای شما در هر صفحه وب سایت مشاهده می شود. بنابراین، باید به فکر چگونگی بهینه سازی فوتر برای تجربه کاربر و کمک به بازدیدکنندگان سایت خود باشید.

خوشبختانه ، بهینه سازی پاورتی یا فوتر وب سایت شما و افزودن عناصر مفید در فوتر سایت برای بهبود تجربه کلی کاربر ، مشکل نیست. پنج ویژگی برتر برای اضافه کردن به فوتر را در مطلب زیر معرفی می کنیم.

فرم  در فوتر سایت

یک فرم تماس یا مکانی برای ثبت نام بازدید کنندگان برای دریافت خبرنامه شما مناسب است .فرم های موجود در فوتر سایت یک روش عالی برای جمع آوری اطلاعات تماس بازدید کنندگان است. فرم را کوتاه و ساده طراحی کنید. در فرم خودبیش از سه بخش برای تکمیل کردن نگذارید.در واقع شما نباید فوتر سایت خود را به طور ناگهانی به یک صفحه تماس تبدیل کنید.به عنوان مثال یک فرم ساده برای ثبتنام در خبرنامه وب سایت که فقط نیاز به ایمیل دارد. این فرم مانع طراحی و عملکرد فوتر در طراحی سایت نمی شود.

آیکون شبکه های اجتماعی |فوتر در طراحی سایت

بسیاری از وب سایت ها لینک شبکه های اجتماعی خود را در هدر سایت خود دارند تا وقتی شخصی به صفحه وبسایت مراجعه می کند ،  به سرعت در معرض دید آنها قرار بگیرند. در حالی که این لزوما چیز بدی نیست ، داشتن این آیکون های شبکه های اجتماعی می تواند میزان جذابیت وب سایت شما را افزایش دهد. همچنین میزان بازدید شبکه های اجتماعی شما بالا می رود.

با قرار دادن آنها در فوتر سایت ، می توانید خواننده را به محتوای صفحه شبکه اجتماعی خود راهنمایی کرده و پس از کسب اطلاعات بیشتر درباره شما ، بیشتر به سایت شما علاقمند می شوند.

لینک آخرین اخبار یا وبلاگ در فوترسایت

آیا همیشه در بخش محتوا وبلاگ سایت فعال هستید؟ اگر چنین است ، مردم احتمالاً از طریق آن پست ها به وب سایت شما می آیند ، بنابراین چرا آخرین پست های جدید وبلاگ یا لینک وبلاگ را در فوتر خود اضافه نمی کنید؟

رسانه تصویری

همانطور که قبلاً گفتیم ، فوترسایت معمولاً پر از متن است و هیچ فیلم یا تصویری ندارد.البته می توانید یک گالری کوچک اضافه کنید.فقط مطمئن شوید رسانه ای که اضافه می کنید روی عملکرد فوتر سایت شما تاثیر نمی گذارد یا بلندتر از استاندارد لازم نباشد.

مثلا می توانید یک عکس کوچک اضافه کنید وقتی روی آن کلیک کنید نقشه ادرس دفتر شما نشان داده شود.

لینک بازگشت به بالا در فوتر وب سایت

یکی دیگر از عناصر قابل استفاده در فوتر وبسایت،لینک “بازگشت به بالا” است. هنگامی که یک کاربر برای یافتن اطلاعات در فوتر سایت جستجو می کند ، نمی خواهد مجبور شود همه راه بازگشت به بالای صفحه سایت را اسکرول کند. لینک”بازگشت به بالا” یکی از جزئیاتی است که برای افزایش قابلیت استفاده بسیار عالی است. قرار دادن این لینک معمولاً دقیقاً بالای پاورقی (فوتر) یا در انتها پایین صفحه قرار دارد.

به نقشه کامل سایت sitemap لینک دهید. شما میتوانید لینک سایت مپ خود را در فوتر اضافه کنید.

برچسب ها | tag  تگ ها

تگ ها برای وبلاگ بسیار عالی هستند ، به ویژه آنهایی که محتوای بسیار متنوعی دارند. تگ ها راهی دیگر را برای کاربران فراهم می کنند تا بتوانند به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. اما برچسب ها می توانند فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. بعضی از برچسب ها را در نوار کنارسایت sidebar قرار می دهند ، اما نوارهای کناری سایت معمولاً فضای کافی برای متن ، به ویژه متن در فونت های بزرگ ندارند.قرار دادن برچسب ها در فوتر سایت ممکن است بهتر عمل کند. به این ترتیب ، کاربران می توانند به هر صفحه سایت دسترسی پیدا کنند ، همانطور که در نوار sidebar قرار دارند.

اطلاعات “درباره  ما” یا اطلاعات تماس سایت

این ایده خوبی برای وب سایتهای تجاری و سایر وب سایتهای مشابه است. معمولاً وقتی به دنبال اطلاعاتی در مورد وب سایت هستیم ، اغلب به فوتر سایت مراجعه می کنیم. قرار دادن چنین اطلاعاتی یک روش مناسب برای ارائه اطلاعات است که به راحتی در هر صفحه وجود دارد.

مطمئن باشید که اطلاعات را خلاصه می کنید . محتوای “About”(درباره ما) را در یک پاراگراف قرار دهید

 ، چند جمله کوتاه که توضیح می دهد وب سایت ها درباره چیست. برای اطلاعات تماس فقط یک آدرس ایمیل و شماره تلفن درج کنید.البته همیشه لینک به صفحه کامل “تماس” یا “About” در فوتردرج کنید.

سلسله مراتب را در فوتر سایت نشان دهید

اهمیت تایپوگرافی خوب را فراموش نکنید. یک فوتر سایت خوب نه تنها منظم گذاشته می شود بلکه قابل اسکن است. یک کاربر باید بتواند به سرعت اطلاعات را بدون سردرگمی نگاه کند. ستون های مرتب در فوتر نظم آن را بهبود می بخشد ، اما تایپوگرافی خوب نیز کمک می کند.

مهمتر از همه ، سلسله مراتب محتوا را نشان دهید.توجه کنید که هر ستون با یک عنوان جذاب شروع می شود و کمی فضای زیر عنوان قرار میگیرد ، و سپس محتوا آن ستون نوشته می شود.عنوان بسیار مهم است زیرا کاربر را به خود جذب می کند و به آنها می گوید آن ستون درباره چه چیزی است. این یکی از جزئیات کوچک ،برای افزایش خوانایی است. پیدا کردن اطلاعات را آسان تر می کند و نباید از آن غافل شد.

اگر قصد دارید فوتر سایت  خود را در طراحی سایت تغییر دهید  با گروه طراحی سایت idev  تماس بگیرید تا ما با هزینه ای کم برای شما فوتر سایت را طراحی کنیم.

 

author-avatar

درباره مدیر وب سایت

شرکت نرم افزاری آسان افزار رایانه آتیه گستر (گروه نرم افزاری i-dev) با مسئولیت محدود و شماره ثبت 550646 در اداره ثبت شرکت های استان تهران ثبت شد و محوریت کاریش، طراحی و پیاده سازی و توسعه نرم افزار های تحت وب و اپلیکیشن های موبایلی با محوریت PWA و همچنین طراحی سیستم های یکپارچه سازمانی و شرکتی همانند ERP - CRM و HelpDesk می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *