طراحی سایت

خلاقیت در طراحی سایت

خلاقیت در طراحی سایت

 

خلاقیت در طراحی سایت و ۱۴ ایده عالی برای طراحی سایت !

 

آیا تاکنون وارد یک وب سایت شده اید و فوراً از آن خارج شده اید؟ سایتی که واقعا آن را دوست نداشتید.

 

شاید وب سایت بیش از حد بی نظم باشد و این تجربه را برای شما بسیار بد جلوه دهد. شاید اما شما با داشتن خلاقیت در طراحی سایت می توانید این تجربه نسبتا بد را به یک تجربه بسیار جذا در طراحی سایت بدل کنید تا اینکه به نظر برسد این یک وب سایت ساخته شده قدیمی باشد و شما نگران هستید که این اطلاعات به روز نباشد زیرا طراحی وب سایت آن هم قدیمی است.

به هرحال چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید طراحی سایت خلاقانه بسیار مهم است.

وب سایت شما چهره اصلی برند شما به صورت آنلاین است و طراحی آن نقش مهمی در تجربه بازدید کنندگان از سایت شما دارد. ترکیب ایده های جالب و طراحی سایت خلاقانه ، راهی برای اعتماد سازی و ارائه تجربه ای بی نظیر و مثبت برای بازدید کنندگان شما فراهم می آورد.

اگر هنوز سایت خود را طراحی نکرده اید یا در حال طراحی سایت برای خود هستید این مطلب به شما بسیار کمک می کند. این ایده های طراحی سایت خلاقانه می توانند الهام بخش شما در طراحی سایت باشند.

 

۱- برای طراحی سایت خلاقانه آن را تعاملی کنید.

 

در حالت ایده آل ، شما نمی خواهید که یک بازدید از وب سایت شما تجربه ای منفعل و بدون نتیجه باشد. شما می خواهید بازدید کنندگان با اطلاعات موجود در صفحات سایت درگیر شوند. یکی از راههایی که می توانید اطمینان حاصل کنید که این اتفاق خواهد افتاد ، اضافه کردن عناصر تعاملی به وب سایت است.

این مورد می تواند شامل مواردی باشد که به بازدید کننده این امکان را می دهد که با پیمایش و کلیک بر روی قسمت های خاصی از آن ، تجربه خود را در یک صفحه تغییر دهد.

 

مثالی از طراحی سایت تعاملی و واکنش پذیر:

مثلا به جای یک منوی معمولی ، خدمات مختلف سایت در کنار یک انیمیشن زیبا قرار گرفته اند. با کلیک  روی هر گزینه ، انیمیشن کمی تغییر می کند و با این کلیک، صفحه ای باز می شود که اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران  قرار می دهد.

حتی اگر این صفحه با آنچه کاربران در یک صفحه اصلی می بینند متفاوت است ، حیرت انگیز است و هنوز هم می تواند به آسانی اطلاعات مورد نیاز یک بازدید کننده را در اختیار او قرار دهد.

 

۴- از انیمیشن در طراحی سایت خلاقانه استفاده کنید.

در حالی که دستیابی به این مورد کمی دشوارتر (و پرهزینه تر) است ، انیمیشن می تواند یک راه جذاب برای ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی در وب سایت باشد. افزودن بعضی حرکات به تصویر در صفحه می تواند توجه کاربران سایت را به خود جلب کند و آنها را به آنچه می بینند علاقه مند کنند.

از انیمیشن در صفحه اصلی استفاده کنید

اگر می خواهید در وب سایت خود از انیمیشن استفاده کنید ، مراقب باشید که پیام دیگری را که می خواهید با بازدید کنندگان به اشتراک بگذارید را پشتیبانی می کند ، نه اینکه به عنوان یک عامل حواس پرتی از آن استفاده شود.

 

۲- از تصاویر اصلی(orginal)استفاده کنید

یک سایت تعاملی برای هر برندی معنا ندارد ، اما شما می توانید برای اطمینان از اینکه وب سایت شما یک شخصیت خاص و منحصر به فرد از برند را نشان دهد ، قدمی ساده تر بردارید. استخدام یک طراح گرافیک برای ایجاد تصاویر اصلی سایت و محتوای شما می تواند به شما در ایجاد تجربه تصویری بهتر برای برند شما کمک کند.

تصویرهایی که در یک سبک و رنگ طراحی یکسان در وب سایت وجود دارند ، تمام صفحات مختلف وب سایت شما را به صورت تصویری به هم مرتبط می کنند و چیزی راجع به شخصیت برند شما به بازدید کنندگان می گویند بدون اینکه حتی متوجه شوند که این اتفاق افتاده است.

این یک تاکتیک طراحی سایت است که بسیار کمک کننده است.

می توانید یک سبک یکسان بین تصاویراستفاده شده در صفحه اصلی ، صفحات محصول و وبلاگ استفاده کنید. هر یک به متن موجود در صفحه مربوط باشد ، بلکه با کلیت تصویری بزرگتر سایت همخوانی داشته باشد.

۵-فونت منحصر به فرد در طراحی سایت خلاقانه

بیشتر کسانی که طراح سایت نیستند ، وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد فونت سایت نمی کنند ، اما فونت سایت در نحوه تعامل با وب سایت های مختلفی که بازدید می کنیم تأثیر می گذارد. انتخاب یک فونت منحصر به فرد روشی کوچک است که می توانید سایت خود را شخصی سازی کنید و طراحی سایتی را انجام دهید که اصالت دارد.

منابع آنلاین زیادی برای پیدا کردن فونت های جدید وجود دارد و اگر می خواهید با استفاده از فونت های مختلف در یک صفحه ،یک ترکیب ایجاد کنید ، ترکیب فونت ها ابزاری مفیدی برای کمک به شما در انتخاب فونتهایی هستند که به نظر خوب می رسند.

از فونت های منحصر به فرد در طراحی وب سایت خلاقانه استفاده کنید.

 

 

۴- عکسهای محصول را گنجانید.

صادقانه بگوییم ، عکاسی از محصولات غالباً جالب نیست و بسیار وقت گیر است.

ولی اگر محصولاتتان را عکاسی کنید آنها را هنری تر یا جذاب تر جلوه می دهد ، می توانید عکس های محصول خود را در مرکز طراحی سایت خود قرار دهید.

می توانید از زوایای مختلف از محصولات خود عکس بگیرید و با یک قالب زیبا آنها را در سایت قرار دهید.

 

۷- بازدید کنندگان سایت را ترغیب به بیشتر دانستن کنید

 اگر بتوانید صفحه اصلی سایت خود را ساده و جذاب جلوه دهید ، این امر باعث می شود بازدید کنندگان شما بخواهند پیمایش یا کلیک کنند تا دریابند که سایت درباره چیست.نیاز نیست در همان شروع بازدید از سایت کاربر با حجم زیادی از اطلاعات گوناگون گیج شود.

 

۶- محتوای با کیفیت برای طراحی سایت خلاق

اگر کار زیادی را برای ایجاد محتوای باکیفیت انجام می دهید ، می خواهید افراد آنها را جستجو کنند. یکی از گزینه های بیشتر برای نمایش محتوای شما طراحی سایت برای این محتواها است.

وب سایتهای محتوا محور، محتوای ارزشمند شما را در مرکز توجه قرار می دهند. آنها طراحی شده اند تا اطمینان حاصل کنند که افراد به راحتی محتواهای موردعلاقه خود را بخوانند.

وب سایتهایی که بر محور محتوا طراحی شده اند ، بیشترین حس را برای شرکتهای رسانه ای می کنند که دارای یک مدل تجاری بر اساس محتوا هستند.این سایتهای محتوا محور برای برندهایی مناسب هستند که می خواهند اولویت بالایی به برنامه های بازاریابی محتوا خود اختصاص دهند.

 

۹- از فیلم (بی صدا) در طراحی وب سایت استفاده کنید

برای شروع ، بگذارید کاملاً واضح بگویم که منظورم استفاده از فیلمهای پخش خودکار با صدای بلند نیست. این ویدئوها باعث ایجاد یک تجربه کاربری ناخوشایند می شود و بسیاری از بازدید کنندگان را ترغیب می کند که به سرعت از سایت شما خارج شوند و به جای آن سایت دیگری پیدا کنند. اما می توانید از ویدئوی بی صدا به عنوان روشی استفاده کنید تا تصویر پس زمینه وب سایت خود را بهتر نشان دهید.

 

۸- جرات کنید طراحی سایت شما رنگارنگ باشد

در حالی که یک سبک مینیمالیستی می تواند برای بعضی از برندها درست باشد ، برای برخی دیگر ممکن است اینگونه نباشد. برای بعضی برندها استفاده از یک رنگ برای شخصیت برند بهتر است ولی برندهای دیگر نیاز به رنگ های مختلف و جذاب دارند واین لازمه برند آنها است.

طراحی سایت با مجموعه از رنگ ها

لازم نیست خود را محدود به یک طرح اصلی رنگی کنید که فقط از بخش کوچکی از پالت رنگ استفاده می کند ، تا زمانی که رنگ های خود را عاقلانه انتخاب کنید تا همه آنها با هم خوب به نظر برسند ، می توانید وب سایت خود را برجسته کنید و از رنگ های مناسب استفاده کنید.

 

۱۲- از Gamification بازی سازی استفاده کنید

در حالی که این گزینه برای هر نوع وب سایت مناسب نخواهد بود ، در بعضی موارد ترکیب بازی با طراحی وب سایت شما می تواند راهی هوشمندانه برای جذب بازدیدکنندگان شما و هدایت انواع اقدامات مورد نظر شما باشد.

بازی شامل ارائه سیستم پاداش در ازای اقداماتی است که می خواهید بازدید کنندگان شما انجام دهند – مانند یک بازی ویدیویی. به عنوان مثال ، شما می توانید یک سیستم امتیاز ایجاد کنید که به کاربران برای انجام یک کار خاص در سایت تخفیف دهد.

گیمیفیشن یا طرح بازی را در طراحی وب سایت بگنجانید. با توجه به حس رقابت در بشر ایجاد یک الگوی بازی در سایت می تواند بسیار کمک کننده باشد. کاربران با انجام این بازی ها وحس به دست آوردن یک سطح بالاتر اقدامات عملی انجام می دهند.

از این کار برای ترغیب کاربر به انجام اعمالی که میخواهید استفاده کنید.

 

۱۱- CTA خود را پررنگ تر کنید

بسیاری از ایده های طراحی سایت موجود در این لیست در مورد ارائه تجربه ای هستند که از لحاظ بصری جالب یا بی نظیر هستند. اما مهم است که هر کاری را که در طراحی سایت خلاقانه خود انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که اصلی ترین کار مورد نیاز شما را نیز انجام می دهد.

اصلی ترین کار: برقراری ارتباط  کاربران با نام تجاری شما و اینکه چه چیزی باعث خاص بودن آن می شود.

به همین دلیل ، باید اطمینان حاصل کنید که طراحی وب سایت موقعیت اصلی شما را نشان دهد. شما می خواهید همه افرادی که به وب سایت شما می آیند به سرعت بفهمند چه چیزی باعث می شود کسب وکار و برند شما با ارزش باشد.

مثلا کاربر در همان صفحه اصلی سایت اولین چیزهایی که ببیند این باشد که چه محصولی ارائه می دهید وبرای چه کسانی است  چگونه از آن استفاده کنند.

 

۱۴- یک تور مجازی برای کاربر ارائه دهید

اگر مشاغل شما دارای موقعیت مکانی فیزیکی است که می خواهید به بازدید کنندگان آن را نشان بدهید ، می توانید از یک تور مجازی برای نشان دادن آن به کاربران در طراحی سایت خلاقانه استفاده کنید.تور مجازی روشی جدید برای تعامل بیشتر کاربران اینترنت با برند شما وبالا بردن ترافیک سایت است.

 

۱۳- اطلاعات بیشتر با کلیک موس توسط کاربر

درهم بودن و بی نظمی در سایت چیز بدی است. اما گاهی اوقات حرف های زیادی برای گفتن دارید.تشخیص اینکه چگونه می توانید مهمترین نقاط را برای این کار انتخاب کنید هم یک چالش است. برای اطلاعات بیشتر ما به شما ویژگی متن Mouseover را پیشنهاد می کنیم.

 

طراحی مناسب برای وب سایت شما چیست؟

ارائه یک تجربه منحصر به فرد یا جالب ، خوب است ، اما هرگز نباید به این دلیل باشد که سایت شما بتواند به آسانی حرکت کند و به وضوح بتواند آنچه انجام می دهد ارتباط برقرار کند. تعادل خلاقیت با عملکرد.

ایده های طراحی وب خلاق و یا ابزارهای سازنده وب سایت که تصمیم دارید از آنها استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که همیشه این مسئله را روشن می کنید که تجارت شما چه کاری انجام می دهد ، چرا بازدید کنندگان باید به برند و محصولات شما اهمیت دهند و آنچه را که می خواهید در آینده انجام دهند.

اگر می دانید که می خواهید طراحی وب سایت خود را خلاقانه و بهتر کنید و نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید خدمات شرکت طراحی سایت idev می تواند راه حل شما باشد. ما می توانیم سایتی را برای شما طراحی یا توسعه دهیم که در جستجو گوگل بهینه باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر برای طراحی سایت یا توسعه وب سایت با ما تماس بگیرید.

 

author-avatar

درباره مدیر وب سایت

شرکت نرم افزاری آسان افزار رایانه آتیه گستر (گروه نرم افزاری i-dev) با مسئولیت محدود و شماره ثبت 550646 در اداره ثبت شرکت های استان تهران ثبت شد و محوریت کاریش، طراحی و پیاده سازی و توسعه نرم افزار های تحت وب و اپلیکیشن های موبایلی با محوریت PWA و همچنین طراحی سیستم های یکپارچه سازمانی و شرکتی همانند ERP - CRM و HelpDesk می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *