نمونه اپلیکیشن طراحی شده توسط iapp framework
طراحی اپلیکیشن

طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل با استفاده از فریمورک طراحی و پیاده سازی اپ

 

طراحی اپلیکیشن با استفاده از فریمورک طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن آی اپ

 

با دانش کم در حوزه فرانت اند front-end می توانید طراحی و پیاده سازی یک اپلیکیشن را به راحتی هر چه تمام تر برای خودتان انجام دهید …

خب بریم سر اصل مطلب …

 

این ایده در ابتدا یک نظر در رابطه با طراحی  و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل به صورت ساده با استفاده از ساده ترین دانش ممکن در حوزه طراحی و صفحه آرایی صفحات ساده و حتی پیچیده وب بود.

طراحی یک اپلیکیشن به عوامل متعددی باز می گردد که یکی از این عوامل مربوط به استفاده از زبان های برنامه نویسی موبایل و خاص بودن آنها و سپس امکاناتی که باید در طراحی اینگونه اپ ها شما در اختیار داشته باشد. مثلا داشتن باندل bundle های مربوط به اپ های اندرویدی که خودشان به خودی خود دارای چندین گیگابایت حجم بالا برای دانلود می باشند.

خب می توان گفت امروزه و با توجه به اینترنت های موبایلی این امکان بسیار ضعیف است که کسی دارای اینترنت نامحدود باشد و بخواهد با پهنای باندی باورنکردنی یک چنین مواردی را به قصد و هدف برنامه نویسی موبایل دانلود کند.

لذا این وابستگی ها و آشنا نبودن برنامه نویسان وب که خب تعدادی کمی هم نیستند، باعث شده است تا برنامه نویسان وب سایت که تا به امروز به جز زبان های برنامه نویسی وب به چیزی دیگری فکر نگرده اند دنبال جاوا نروند.

و تصمیم بگیرند که اصات به سراغ یادگیری یک زبان برنامه نویسی مانند جاوا که برای آنها بسیار سخت است و حتی یادگیری زبان برنامه نویسی سوییفت به عنوان تنها زبان برنامه نویسی برای iOS که خب خودش دارای داستانی دراز و طولانی است نروند.

چرا که اصلا شاید کسی سخت افزار و لبتاپ اپل مک بوک نداشته باشد که بخواهد برای آن برنامه نویسی نیز انجام دهد و اپ iOS تولید کند.

لذا این امکان  یعنی این فریمورک و دانش کافی در مورد صفحه آرایی و طراحی وب سایت و فرانت اند به برنامه نویسانی با این شرایط کمک شایان توجهی می کند.

تا اینکه جرقه اصلی آن بعد از کار با سیستم mobile app creating سایت GoNative به اوج خود رسید.

البته گفتنی است، در این حوزه سایت هایی که محتوای وب را به طراحی نهایی و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل تبدیل می کنند بسیار زیاد است.

اما نکته مهم و جالب این است که هیچ کدام به شما سولوشنی مبنی بر طراحی ساده توسط خود شما و مطابق با انچه که خود شما که یک طراح وب هستید را به صورت متن باز ارائه نمی دهند و فقط تنها به طور کاملا ویزاردی این کار را می توان بر روی پنل هایشان انجام داد.

آی اپ، یک راهکار و ایده برای کسانی است که با دانش اندک در پی طراحی و تولید اپ های موبایلی حرفه ای با امکاناتی که برنامه نویسی front-end وب به انها می دهد هستند.

آی اپ در تاریخ 17 ژانویه 2018 رسما استارت خورد و تا 1 ژوئن 2018 کار طراحی های اولیه فریمورک آن به پایان رسید و در نهایت نسخه ایجاد شده اولیه آن در دسترس قرار گرفت.

 

نمونه های انجام شده برای طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل با فریمورک

نمونه های طراحی و پیاده سازی شده در این سمپل های موبایلی بر اساس ساده ترین روش های ممکن برنامه نویسی با زبان ها و Markup language های پیاده سازی کننده فرانت اند front-end در طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن می باشد. شما با دانش بسیار اندک درباره فرانت اند و پیاده سازی یک اپلیکیشن که امروزه کاری بسیار پیچیده می باشد، می توانید به راحتی یک اپ ساده را طراحی و پیاده سازی کنید.

سپس با استفاده از PWA یا روش پیشرونده می توانید اپ هایی را که به این صورت برای یک وب سایت طراحی می کنید، را تبدیل به یک اپلیکیشن پیشرونده مانند دیجیکالا و سایر وب سایت هایی که در https://pwa.rocks/ هستند کنید.

 

شما ممکن است این مطالب را نیز دوست داشته باشید

کامنت بذار

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.