طراحی سایت, مقالات بلاگ

هزینه مدیریت سایت

هزینه مدیریت سایت

هزینه مدیریت سایت بر اساس اینکه وبسایت طراحی شده با چه cms ای پیاده سازی شده است می تواند متفاوت باشد. اما برای cms وردپرس قیمتی که بابت مدیریتی و ادمینی سایت به طراحان پرداخت می شود بر اساس پلن های معرفی شده از جانب شرکت های نرم افزاری و طراح می باشد. قیمت طراحی سایت با هزینه ایی که بابت مدیریت سایت پرداخت می شود دو جزء جداگانه هستند.چه کسب و کار شما بصورت آفلاین و چه آنلاین فعال باشد ، داشتن و نگداری یک وب سایت در دنیای دیجیتال امروز بسیار مهم و حیاتی است. به طور متوسط ، هزینه پیش فرض یک سایت ، که شامل راه اندازی و طراحی آن است متفاوت است و حقیقتا نمی توان برای آن بصورت کاملا مشخص نرخ تعیین کرد . این در حالی است که نگهداری روزمره وب سایت در طول ماه یا سال نیز بصرت جداگانه روی همین روال قرار دارد.

چرا نگهداری وب سایت اهمیت دارد؟

امروزه برای شرکت ها ، نگهداری وب سایت ضروری است. این وب سایت شما را عملکردی و قابل استفاده نگه می دارد ، و این اطمینان را می بخشد که بازدید کنندگان بتوانند آنچه را که در سایت شما نیاز دارند ، از شماره تلفن گرفته تا محصول شما تا محل شما را به راحتی با یک جستجوی گوگل پیدا کنند. این سرویس همچنین نیازهای مشاغل را برای داشتن یک کارمند برنامه نویسی تمام وقت کاهش می دهد. در حالی که برای شرکتهای تأسیس امکان پذیر است ، یک فشار قابل توجه برای یک تجارت کوچک است.

تعرفه های مدیریت سایت

تعرفه هایی که برای مدیریت وبسایت شخص می شود در هر گروه نرم افزاری و طراح سایت اعلام می شود. گاهی شخص یا شرکت و سازمانی پروژه ی طراحی سایت را با همکاری شرک و گروهی دیگر از طراحان سایت انجام داده است و به دلایلی قصد دارد که کار مدیریت سایت را عوض کند، در این صورت به سراغ شرکت های دیگری می رود که در این مواقع شاید هزینه هایی به دلیل زیر ساخت های نامناسب سایت ایجاد شود که در زمان ورود به کار مدیریت و خدمات دهی به سایت مشخص نباشد و همین مورد دلیلی می شود که طراح و شرکت مدیریت سایت در پلن خود کاملا مشخص می کند که به ازای چه کارهایی بر روی سایت خدمات رسانی انجام می دهد.

هزینه ادمین سایت

هزینه ای که بابت دستمزد به ادمین هایی که کار مدیریت سایت ها را داده می شود بابت کارهایی از قبیل تولید محتوا به تعداد مشخص در ماه، سئو داخلی ، بک لینک سازی، سئو تصاویر، رفع ایرادات مربوط به بارگزاری سایت، سرعت سایت، اعتبار گرفتن، بالا بردن رنک سایت، مدیریت ابزارهای سئو ، ریداریکت کردن خطاهای ۳۰۳ و ۴۰۴، رفع ایرادات و زیر ساخت های سایت و خیلی از موارد دیگر می تواند از وظایف یک مدیر سایت باشد.

البته تمام کارها و task هایی که در مدیریت سایت لحاظ می شود بر طبق قراردادهای انجام شده می تواند تغییراتی داشته باشد که این بر حسب نیاز سایت ها متفاوت است. مثلا یک سایت با ماهیانه ۴ یا ۶ مطلب بارگذاری کردن روند خوبی را داشته باشد و نیاز بیشتری به محتواهای بیشتری نداشته باشد، یا سایت دیگری خطاهایی را نداشته باشد و با حذف این مورد می تواند موارد دیگری را جایگزین نماید.

هزینه ساخت سایت

هزینه هایی که در پی ساخت و طراحی سایت اعلام می شود بر اساس نوع پلتفرم ، قالب و cms طراحی شده متفاوت است. گاهی یک سایت با دامنه و هاست معمولی می تواند راه اندازی شود و سایت دیگر حتما نیاز به قدرت بیشتری در دامنه دارد و می بایست قدمت دامنه در آن لحاظ شود . اصولا هزینه هایی که قرار است در ساخت وبسایت ها اعلام شود نمی تواند خیلی دقیق و مشخص باشد و این موضوع برای سایت های اختصاصی که با زبان های php و یا asp.net طراحی می شوند نیز بسیار متفاوت تر و صادق تر خواهد بود.

حتما برای اینکه بتوانید هزینه ی ساخت وبسایت مورد نظرتان را جویا شوید باید وارد مذاکره شوید و لیستی از نیازها و درخواست هایی که دارید در سایت تان پیاده شود را مشخص کنید و بر حسب همان موارد هزینه و قیمت ها اعلام شود. البته گاهی پس از طراحی مالک وبسایت نظر و ایده ای جدید تر به ذهنش برای پیشرفت و زیبایی سایتش خطور می کند که باز این نیز می تواند با هزینه ای جدا از هزینه ی اولیه انجام شود.

هزینه پشتیبانی سایت

یک پشتیبان وظیفه ای که در سایت می تواند انجام دهد همان پشتیبانی به معنای مدیریت، ادمین بودن، خدمات رسانی و گاهی طراحی سایت را بر عهده دارد. تمام وظایفی که یک پشتیبان برعهده دارد مشخص کننده و تعیین کننده ی دستمزد و هزینه ی پشتیبانی سایت می باشد. وقتی سایت شما یک پشتیبان داشته باشد شما هیچ مسئولیت در قبال کارهای انجام شده بر روی سایتتان ندارید و تمام کارها از قبیل پاسخگویی به کامنت ها و نظرات و انتقاد کاربران نیز بر عهده ی پشتیبان می باشد، و شما می تواند یک ناظر بر روی کار باشید. یک مالک سایت نباید خودش پشتیبان سایت و ادمین مدیریتی سایتش باشد بلکه لازم است دانش کافی را برای وبمستری که همان پشتیبانی است را داشته باشد تا بتواند بر روند اجرای کار نظارت داشته باشد.

خدمات مدیریت سایت

خدمات دریاف شده از جانب یک مدیریت درست سایت می تواند سایت و اهدافی که برا آن ایجاد شده است بسیار موثر و مفید باشد. درواقع بررسی کاربرانی که وارد سایت می شوند و رفتارهایی که در روی سایت انجام می دهند همگی زیر نظر مدیریت سایت می باشند. خدمات مدیریت سایت های وردپرسی بر روی افزونه ها و به روز رسانی منظم و رفع خطاهای وارده نیز مربوط می شود. در بخض ووکامرس و فروشگاه های سایت های وردپرسی افزون، حذف، ویرایش و آپدیت کردن محصولات بر عهده ی مدیر و ادمین سایت می باشد.  یکی دیگر از خدماتی که مدیریت به مالک سایت و بر روی وبسایت اعمل می کند تحقیق کلمات کلیدی و پیدا کردن رقبای اصلی سایت و زیر نظر گرفتن آنها می باشد که با استفاده از بک لینک سازی و استراتژی محتوایی رقیب را به عقب می کشاند و با سئوی سفید حتما حتما می بایست تمام اقدامات را عملی کند. هزینه مدیریت سایت متناسب با خدماتی می باشد که بر روی سایت انجام خواهد شد.

نتیجه:

هزینه ای که بابت مدیریت وب سایت پرداخته می شود و در ازای آن ها خدمات و پیشتیبانی دریافت می شود در یک عملکرد کاری مشخص می باشد و این عملکردها و کارها بصورت ماهیانه سنجیده و محاسبه می شود. گروه نرم افزاری i-dev شما را از ابتدای ایده طراحی سایت تا انتهای کار که سایت شما راه اندازی می شود را همراهی خواهد کرد. اگر شما تمایل به سپردن ما بقی کار که برای مدیریت و خدمات رسانی بابت پشتیبانی سایت انجام خواهد شد داشتید می توانید موفقید خودتان را همیشه تضمین شده ببینید. قیمت طراحی سایت در این مجموعه بسیار مناسب و با استاندارهای طراحی سایت همراه است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *