در مرورگر Firefox "روزمره" خود ، تنظیمات انسداد محتوا خود را روی "سخت" قرار دهید. تصویر از طریق Firefox
سایر مقالات

فواید استفاده از حالت ناشناس مرورگر

 

محاسبات مرورگر می تواند به شما در فرار از چنگال دستگاه جمع آوری داده ها کمک کند.

غول های فناوری بزرگ ، شرکت های تبلیغاتی آنلاین و کارگزاران داده از یک ترفند مختلف برای ردیابی شما در وب استفاده می کنند. این موارد شامل مواردی از قبیل کوکی ها ، ورود به سیستم در محل و دستگاه ، اثر انگشت و حتی دکمه های اشتراک گذاری می شود که آخرین مورد این کار برای شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل بسیار آسان است که حتی در وب سایت های شخص ثالث آنچه را انجام می دهید بصورت آنلاین انجام دهند.
البته ، کاربران امروزی خیلی از این ردیابی کور نیستند. و اکثر افرادی که از آن آگاه هستند ، اقدامی (تا حدودی قابل پیش بینی) انجام می دهند تا آنچه فکر می کنند فعالیت آنلاین خود را از شرکت های فناوری پنهان کند.
یکی از رایج ترین تکنیک هایی که مردم فکر می کنند می توانند به پنهان کردن فعالیت خود کمک کنند ، استفاده از حالت “ناشناس” در یک مرورگر است. این یک پنجره مرور امن که در آن کوکی های شخص ثالث مسدود شده و سابقه مرور متوقف می شود ، باز می شود.

 

ببخشید ، نه

مشکل حالت ناشناس این است که آنها احساس امنیت کاذب ایجاد می کنند.
با وجود تصور بیشتر افراد ، حالت های ناشناس در درجه اول ساخته شده اند تا بتوانند اثری از فعالیت آنلاین شما در رایانه شما باقی بماند – نه در وب. فقط به این دلیل که از حالت ناشناس استفاده می کنید ، این بدان معنی نیست که ISP شما و سایتهایی مانند Google ، Facebook و Amazon نمی توانند فعالیت شما را پیگیری کنند.
این امر به ویژه در صورتی که وارد هر یک از این سایت ها در مرورگر خود شوید ، مهم نیست که قبل یا بعد از آن در یک پنجره ناشناس هستید – شرکت ها هنوز هم می توانند همه کارهایی را که می کنید مشاهده کنند. و برای هر سایتی که باید وارد آن شوید ، یکسان است. بنابراین به یاد داشته باشید که اگر به یک وب سایت وارد شده اید ، مهم نیست که از حالت ناشناس یا حتی VPN استفاده می کنید ، صاحبان وب سایت می توانند دقیقاً آنچه شما انجام می دهند را مشاهده کنند.
برای افرادی که محدودیت های حالت ناشناس را تشخیص می دهند ، از آنها معمولاً از پسوندهای مرورگر برای کمک به مسدود کردن اطلاعات بیشتر به شرکتهای فناوری استفاده می کنند. این موارد معمولاً شامل مسدود کننده های اسکریپت ، کوکی و تبلیغ است. مشکل این است که بسیاری از وب سایت ها برای درست کار کردن به همان فناوری ها متکی هستند – دوباره ، این امر خصوصاً در مورد وب سایت هایی که باید برای ورود به سیستم مانند بانک ها ، سایت های رسانه های اجتماعی و سایت های خرید صادق باشید ، صدق می کند.
معمولاً سایتهایی که برای کار به اسکریپت ها و کوکی ها نیاز دارند ، اعلانی را به شما نشان می دهند که اگر می خواهید به درستی از سایت استفاده کنید ، باید آنها را لیست کنید. لیست سفید کردن آنها عملکرد سایت را به شما باز می گرداند ، اما در مرحله اول محافظت از حریم خصوصی مورد نظر خود را از دست می دهید ، زیرا این سایتها یکبار دیگر کوکی های ردیابی را روی رایانه شما قرار می دهند تا قدم های آنلاین شما را دنبال کنند. بنابراین یک شخص آگاه در مورد حریم شخصی قرار است چه کاری انجام دهد؟

 

 

محاسبات مرورگر

جابجایی مرورگر یک تکنیک حفظ حریم خصوصی است که در نهایت توجه اصلی را جلب می کند. این روش کاربران را می بیند که از دو یا حتی سه مرورگر در همان رایانه استفاده می کنند. با این حال ، به جای تعویض بین مرورگرها به طور تصادفی ، کاربران محاسبات مرورگر ، یک مرورگر را به یک نوع فعالیت اینترنت اختصاص می دهند ، و یک مرورگر دیگر را به نوع دیگری از فعالیت اینترنت اختصاص می دهد.

 

 

در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است:

– کاربران یک مرورگر برای هر و همه وب سایت آنها نیاز به ورود استفاده کنید. این مرورگر یکی که در آنها رسانه های اجتماعی، بانک ها، و سایت های خرید خود را دسترسی داشته باشید.
– گرفتن بزرگ این است که کاربران هرگز این مرورگر برای جستجو در وب یا به طور تصادفی فهرست اینترنت استفاده خواهد کرد. این مرورگر فقط برای سایت های Bookmark شده شما نیاز به ورود به استفاده می شود. بیایید این را مرورگر “حساب” خود بنامیم.
– کاربران سپس با استفاده از یک مرورگر دوم برای همه جستجوی وب خود و مرور تصادفی. در این مرورگر یک کاربر هرگز به هر وب سایت ورود به سیستم – همیشه. آنها هرگز از این مرورگر استفاده خواهد کرد تا شخصا خود را در هر راه شناسایی، دوره. ما این را “روزمره” مرورگر پاسخ.

 

با تقسیم فعالیت وب خود در بین دو مرورگر ، حداکثر حریم شخصی و ناشناس بودن ممکن را بدون فدا کردن راحتی یا سهولت استفاده از وب سایتهایی که باید برای ورود به سیستم به دست آورید ، به دست می آورید. دلیل این امر این است که اکثر استفاده از وب در “مرورگر روزمره” شما انجام می شود ، که با ورود هرگز به هیچ وب سایتی ، شناسایی شرکت ها و پیگیری فعالیت های شما برای شرکت های داده بسیار دشوار خواهد بود – به خصوص اگر متناسب با “روزمره” خود باشید. “مرورگر را با برخی از پسوندهای حریم خصوصی سخت افزار مرور کنید. می توانید همه موارد را با تنظیمات حریم خصوصی خود در “مرورگر روزمره” خود قرار دهید: کلیه کوکی ها ، اسکریپت ها و ردیاب ها را مسدود کنید و همیشه از آن در حالت ناشناس استفاده کنید. دلیلش این است که شما نمی شود ورود به هر سایت های که نیاز کوکی ها و یا اسکریپت برای به کار فعال باشد.
کلمه اخطار: این رویکرد کاملاً از حریم خصوصی شما محافظت نمی کند. ISP و سایر شرکتهای شما ممکن است هنوز هم بتوانند ببینند کدام سایتهایی را بازدید می کنید. برای تردد کامل ترافیک خود ، باید از VPN نیز استفاده کنید.
برای وب سایت های که نیاز این فن آوری به کار، مانند سایت های اجتماعی رسانه ها و سایت های بانکداری، شما خود را “حساب” مرورگر استفاده کنید.

 

چرا محاسبات مرورگر کار می کند

 

دلیل استفاده از محاسبات مرورگر به این دلیل است که بیشتر مرورگرهای وب باغهای دیواری هستند. آنها کوکی ها را بین آنها به اشتراک نمی گذارند ، و سایر موارد قابل شناسایی مانند سابقه مرورگر یا نشانک ها. بنابراین ، هنگامی که Google یا Facebook یک ردیاب کوکی را در مرورگر “حسابهای” خود قرار می دهید تا به سایتهای آنها وارد شوید ، بنابراین آنها بتوانند شما را از طریق وب ردیابی کنند ، این کوکی که در رایانه شما قرار داده اند ، فقط از طریق آن مرورگر قابل دسترسی است ، مرورگر دیگر در رایانه شما.

 

 

مرورگر “حسابهای” خود را تنظیم کنید

 

هنگام پیکربندی تنظیم محاسبات مرورگر خود بر روی رایانه ، می خواهید تصمیم بگیرید از مرورگری که به عنوان مرورگر “حساب” خود استفاده می کنید ، و کدام یک را برای مرورگر “روزمره” خود استفاده کنید. از آنجا که مرورگر “روزمره” شما از مواردی است که بیشتر برای مرور وب استفاده می کنید ، توصیه می کنم از یک مرورگر با محوریت حفظ حریم خصوصی استفاده کنید که از یک تن از پسوندها و افزونه ها مانند Firefox یا Brave پشتیبانی می کند.
برای مرورگر “حساب” شما ، من هنوز توصیه می کنم از یک مرورگر با محوریت حفظ حریم خصوصی استفاده کنید ، اما به یک افزونه یا افزونه های زیادی نیاز ندارید. به یاد داشته باشید ، می خواهید مرورگر “حسابهای” خود را برای پذیرش برخی کوکی ها و اسکریپت ها تنظیم کنید تا بتوانید به وب سایت های مورد نیاز خود وارد شوید.
به همین دلیل توصیه می کنم از Safari اپل در Mac یا رایانه شخصی به عنوان مرورگر “حساب” خود استفاده کنید. این محافظت از حریم خصوصی مناسب ساخته شده است ، در عین حال وب سایتهایی را که باید برای ورود به سیستم وارد نشوند ، شکسته نمی کند. اگر طرفدار Safari نیستید ، گزینه های مرورگر “حساب” خوب دیگر شامل Edge ، Firefox و Brave از Microsoft هستند. در مورد Chrome: این توسط Google ساخته شده است ، هدف اصلی این است که همه کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید بدانید ، بنابراین بهتر است در صورت تمایل به حفظ حریم خصوصی خود از Chrome دور باشید.
پس از انتخاب مرورگر “حسابهای” خود ، هر سایتی را که از آن استفاده می کنید ، علامت گذاری کنید: Google ، Facebook ، حساب های بانکی ، Netflix ، حساب های هواپیمایی ، حساب های ابزار ، آمازون ، سایت های دوست یابی و غیره آنها را علامت بزنید (نوار ابزار) برای دسترسی آسان بهترین گزینه است) و فقط با کلیک کردن روی نشانک های خود به آن سایتها دسترسی پیدا کنید.
به یاد داشته باشید: جستجوهای وب را در این مرورگر انجام ندهید. این “روزمره” شما برای چیست. با جستجو نکردن در این مرورگر و یا استفاده از آن برای مرور وب ، فعالیت آنلاین را که وب سایتهای مورد نیاز برای ورود به سیستم را مشاهده می کنید ، بسیار محدود خواهید کرد. اما فقط در صورت فراموش کردن این مورد و انجام یک جستجوی تصادفی ، مطمئن شوید که موتور جستجوی پیش فرض را در مرورگر “حسابهای” خود به DuckDuckGo ، موتور جستجوی محرمانه تغییر داده اید که شما را ردیابی نمی کند.
پس از انجام این کار ، تبریک می گویم ، اکنون مرورگر “حساب” شما تنظیم شده است.

 

 

مرورگر “روزمره” خود را تنظیم کنید

مرحله بعدی تنظیم مرورگر “روزمره” شما است. به یاد داشته باشید ، این مرورگری است که شما برای جستجو و مرور وب از آن استفاده خواهید کرد ، بنابراین این یک مرورگر است که بیشتر اوقات از آن استفاده خواهید کرد. مرورگرهای بسیار خوبی برای استفاده به عنوان مرورگر “روزمره” شما وجود دارد ، اما من Firefox را توصیه می کنم زیرا بسیاری از محافظت های امنیتی و حریم خصوصی داخلی و حتی بیشتر از طریق برنامه های افزودنی را ارائه می دهد. این باعث می شود آن را به یکی از امن ترین مرورگرهایی که می توانید در صورت تنظیم درست از آنها استفاده کنید. سایر گزینه های مفید شامل مرورگرهایی مانند Brave و مرورگر Tor است.

پس از بارگیری Firefox ، می خواهید موارد زیر را انجام دهید:

1- هیچ سایتی را که باید برای ورود به سایت خود نشانه گذاری نکنید ، هرگز وارد آن سایت های این مرورگر نشوید. به یاد داشته باشید که مرورگر “حسابهای” خود را برای آن دارید.
2- وارد تنظیمات برگزیده Firefox (Firefox> Preferences) شوید و در برگه General بر روی “Make Default” کلیک کنید تا Firefox مرورگر پیش فرض شما شود. 3- با انجام این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که هر پیوندی که بر روی یک ایمیل کلیک می کنید ، مرورگر “روزمره” شما را بطور پیش فرض باز می کند.
هنوز هم در تنظیمات برگزیده فایرفاکس ، روی “حریم خصوصی و امنیت” کلیک کنید. در “مسدود کردن محتوا” “سختگیرانه” را انتخاب کنید. این کار ردیاب های شناخته شده و همه کوکی های شخص ثالث را مسدود می کند.
4- در کادر “سابقه” ، کادر انتخاب شده را علامت بزنید ، “همیشه از حالت مرور خصوصی استفاده کنید.” این نسخه حالت ناشناس Firefox است. فعال کردن این امر باعث می شود که هیچگاه سابقه وب شما ذخیره نشود (و بنابراین هرگز نمی توان به وب سایتی که بازدید می کنید دسترسی پیدا کرد).
5- در مرحله بعد ، می خواهید سه پسوند را بارگیری کنید. اولین مورد uBlock Origin است. این برنامه افزودنی ، ردیابی جذاب و بدافزار را مسدود خواهد کرد.
6- اکنون افزونه HTTPS Everywhere را نصب کنید. این برنامه افزودنی توسط بنیاد الکترونیکی Frontier ساخته شده است ، و مرورگر شما را مجبور می کند نسخه رمزگذاری شده وب سایت ها را درخواست و استفاده کند ، این بدان معنی است که ISP شما پیگیری آنچه در آن سایت ها انجام می دهید سخت تر است.
7- در آخر ، افزونه Cookie AutoDelete را بارگیری کنید. با این کار تمام کوکی ها ، شخص اول یا شخص ثالث ، که در آخرین جلسه مرور شما بارگیری شده است ، حذف می شود. این تضمین می کند که هر بار که جلسه مرور را شروع می کنید ، هیچ کوکی از آخرین جلسه باقی نمی ماند ، که باعث می شود سایت ها شما را از بین جلسات مرور پیگیری نکنند.

 

پس از انجام این کار ، اکنون مرورگر “روزمره” شما تنظیم شده است. از اینجا به بعد ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فعالیت آنلاین خود را بین این دو مرورگر تقسیم کنید. اگر نیاز به ورود به سایت دارید ، مرورگر “حسابهای” شماست که می خواهید به آن بروید. اگر فقط می خواهید وب را در حریم شخصی نسبی جستجو یا مرور کنید ، به سادگی مرورگر “روزمره” خود را راه اندازی کنید.
به یاد داشته باشید که محاسبات مرورگر روش کاملی برای حفظ حریم خصوصی نیست. با این حال ، با استفاده از محاسبات مرورگر ، شما را برای بزرگترین شرکت های فناوری و کارگزاران داده می توانید فعالیت های آنلاین خود را شناسایی کرده و در سراسر وب پیگیری کنید.

 

شما ممکن است این مطالب را نیز دوست داشته باشید

کامنت بذار

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.